Nie tylko oryginały – części zamienne do samochodu

Dokonując niezbędnych napraw samochodów nie jesteśmy skazani na drogie, oryginalne części zamienne. Jak się okazuje, na rynku dostępnych jest całe mnóstwo tanich zamienników. Należy jednak uważać.

Części zamienne do samochodu

Niektórzy polecają używać tylko i wyłącznie oryginalnych części zamiennych, ponieważ (czasami słusznie), że tanie zamienniki są gorszej jakości. Często tak niestety bywa, choć z drugiej strony niejednokrotnie zdarza się, że tani zamiennik nie odbiega wcale jakością od oryginalnej części zamiennej. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy producent samochodu zamawia podzespoły u zewnętrznych wykonawców, a ci dodatkowo produkują je także pod własną marką. Wówczas decydując się na oryginalne części zamienne przepłacamy jedynie za znaczek.

Zamienniki o słabej jakości

Niestety, zdarzają się tanie zamienniki, które nie grzeszą jakością. Warto zastanowić się, nim wybierzemy najtańszą możliwą opcję. Nie ryzykujemy, jeśli będą to na przykład wycieraczki lub reflektor (choć mogą się one szybciej zużyć), ale nad tanimi hamulcami warto się dwa razy zastanowić.

www.swoimidrogami.pl

Redakcja vanfleet.pl