Czy warto kupić i sprzedać auto w komisie?

Rynek samochodów w Polsce trudno jest nazwać łatwym. W ostatnich latach, gdy po otworzeniu granic Europy Zachodniej Polska zalana została samochodami używanymi, trudno jest znaleźć miejsce, gdzie można kupić dobry, używany samochód. Podobnie z resztą sprawa się ma ze sprzedażą auta, gdy chce się pożegnać swój wysłużony już pojazd. W takim wypadku trzeba zmierzyć się z niebotyczną wręcz ilością pojazdów od konkurencji.

Czym są komisy samochodowe?

Kupno samochodu zrealizować można na trzy sposoby. Po pierwsze z salonu samochodowego, gdzie kupić można pojazd nowy, lecz drogi. Po drugie można samochód nabyć od osoby prywatnej, która będzie miała auto używane, lub też udać się do komisu, czyli miejsca, które zajmuje się sprzedażą i kupnem samochodów używanych.

Czy warto sprzedać auto w komisie?

Posiadając samochód do sprzedaży, trzeba liczyć się z ogromną konkurencją z uwagi na bardzo dużą ilość aut na rynku. Zamiast jednak sprzedawać samochód na własną rękę, można udać się do komisu samochodowego, który z radością przyjmie nasz samochód. Umowę sprzedaży można zrealizować na dwa sposób. Po pierwsze sprzedać samochód bezpośrednio komisowi lub też wystawić go do sprzedaży w komisie. W pierwszym przypadku natychmiastowo przestajemy być właścicielem samochodu, a w drugim przypadku dopiero w momencie, gdy znajdzie on nowego właściciela. Oba te przypadki oznaczają, że z naszej strony nie muszą następować żadne formalności. Z góry otrzymujemy pieniądze albo też dopiero w momencie zakupu. Dzięki temu odchodzą liczne telefony, spotkania z klientami itd. Jest to zatem rozwiązanie bardzo wygodne.

Czy warto kupić auto w komisie?

Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o kupowanie samochodu w komisie. Podczas kupowania go od osób prywatnych, trzeba zjeździć całkiem spory kawałek kraju, zanim obejrzy się modele warte uwagi i trafi na ten, który warto kupić. Podczas wizyty w komisie ma się na jednym placu kilkadziesiąt samochodów, a wszystkie w bardzo przyzwoitym stanie technicznym i wizualnym. Można więc wygodnie przejrzeć i zapoznać się z ofertą takiego miejsca.

Czy warto kupić i sprzedać auto w komisie?

Powstaje zatem zasadnicze pytanie, czy warto skorzystać z usług takiego miejsca i co ono faktycznie daje? Przede wszystkim wiążę się to z ogromną wygodą i komfortem kupowania samochodu. Oczywiście oznacza to, że trzeba przy sprzedaży samochodu podzielić się zyskiem z komisem, a gdy kupuje się auto, trzeba się liczyć z tym, że cena będzie wyższa niż od osoby prywatnej, lecz finalnie wygoda takiej formy sprzedaży i kupna samochodu jest tak wygodna, że z całą pewnością warto się na nią zdecydować.

Redakcja vanfleet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.