Jak wybrać najlepszy quad?

Coraz większa ilość osób lubi jazdę off roadową, przez ten fakt coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju quady. Samych quadów jest bardzo dużo na rynku i nigdy nie wiadomo, jaki z nich jest najlepszy i jaki wybrać dla siebie. Quady doskonale pozwalają na jazdę po leśnych drogach, to na nich można pokonać wiele przeszkód i doskonale bawić się podczas przejażdżek.

Jak wybrać odpowiedni quad dla siebie?

Quady dzielą się według mocy silnika i rodzaju napędu. Wyróżnić można następujące rodzaje tych pojazdów:
– rekreacyjne,
– sportowe,
– użytkowe.
Decydując się na zakup quada, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego ma on nam służyć i w jakim celu będzie używany. Wiedzieć bowiem trzeba, że nie każdy rodzaj tego pojazdu nadaje się na dany rodzaj nawierzchni. Zakup quada jest bardzo poważną decyzją i powinna być ona dobrze przemyślana. Najlepsze quady to takie, które będą doskonale dopasowane do potrzeb danego użytkownika.
Kierując się ceną, którą trzeba zapłacić za ten pojazd, nie zawsze można kupić taki czterokołowiec, który doskonale poradzi sobie z warunkami drogowymi tam, gdzie chcemy go użytkować.

Czym charakteryzują się quady?

Quad, który jest modelem rekreacyjnym wyposażony jest w napęd o jednej osi i ma silnik o pojemności ok. 125 cm sześciennych. Taki quad nie poradzi sobie z błotnistą nawierzchnią lub leśnym traktem ale doskonale zda egzamin gdy będziemy chcieli wykorzystać go do celów rekreacyjnych.
Quad sportowy, zwany także wyczynowym ma już napęd na cztery koła i jego silnik ma pojemność około 600 m sześciennych. Tego rodzaju quad poradzi sobie z wybojami, błotem, licznymi podskokami, przejedzie i przez kamienie i przez wystające korzenie drzew. Konstrukcja tego rodzaju quadów również jest nieco bardziej wzmocniona niż pojazdów rekreacyjnych. W pojazdach sportowych na pewno bardziej wzmocnione jest zawieszenie.
Ostatnia kategoria quadów to quady przeprawowe. Są to pojazdy bardzo silne i mocne. Ich napęd jest na cztery koła a moc silnika jeszcze większa niż quadów sportowych.
W tych modelach quadów bardzo często jest wiele dodatków typu: pług, kosiarka czy przyczepa. Quady przeprawowe mogą być quadami funkcyjnymi i znacznie przystosowanymi do różnego rodzaju robót. Przy ich pomocy można odśnieżać, kosić trawę lub przewozić różnego rodzaju przedmioty na ciągniętych przez nie przyczepach.

Jaka cena za quad?

Ceny quadów są różne i w dużej mierze zależą od rodzaju danego quadu. Wiadomo – im quad jest bardziej mocniejszy, tym droższy.

Redakcja vanfleet.pl