Jak zabrać się za sprzątanie w aucie?

Coraz więcej osób posiada samochód. Czasem w jednej rodzinie, każdy jej członek posiada własny. spędzamy wiec w autach coraz więcej czasu. nie pozostaje to bez wpływu na czystość we wnętrzach samochodowych.

Podróżować w porządku

Z samochodami jest jak z mieszkaniami – albo inaczej: z właścicielami aut jest jak z mieszkańcami domów: jedni przykładają mniejszą, a inni większa wagę do porządku. Różnica jest tylko taka, że więcej obcych osób widuje wnętrze naszych aut – choćby przez okna – niż naszych mieszkań, czy domów. Do auta nie trzeba nikogo zapraszać, aby przypadkowe osoby widziały, jak podróżujemy w nich na co dzień.

Dla jednych nie jest problemem, że wiele osób może zobaczyć poplamioną i – co gorsza – podarta tapicerkę, okruchy i inne resztki na siedzeniach i podłodze, różne przypadkowe rzeczy w kieszeniach, czy otwartych schowkach – czyli ogólnie bałagan panujący w aucie.

Czy podróżowanie – nawet na krótkich odcinkach – w bałaganie i brudzie jest przyjemne? Bałagan bywa tu przecież nie tylko widoczny, ale i wyczuwalny nosem.

Dlaczego więc sprzątanie w aucie bywa odkładane z dnia na dzień, nawet przez wiele miesięcy?

Jak zabrać się za sprzątanie w samochodzie i właściwie je przeprowadzić?

Przede wszystkim trzeba sobie postawić sprawę jasno: permanentny bałagan w samochodzie może kiedyś obniżyć jego wartość. Stare plamy schodzą z tapicerki trudniej, niż nowe. Okruchy wbijane miesiącami w dywaniki i wykładzinę nie zawsze da się po takim czasie łatwo usunąć. Podobnie sprawa ma się z nieprzyjemnymi zapachami – po dymie papierosowym, niektórych rodzajach jedzenia itd.

I chodzi przecież o to, żeby sami użytkownicy danego auta podróżowali w godnych warunkach. Bywa też tak, że wygląd wnętrza samochodu może kogoś do właściciela zrazić.

Warto wiec ustalić pewien harmonogram starannego sprzątania samochodu i trzymać się go bezwzględnie.

Jak i czym sprzątać w samochodzie?

Po pierwsze: systematyczność – unikamy wtedy trudniejszych do usunięcia zabrudzeń i brzydkich zapachów.

Po drugie: stosowanie środków do sprzątania, ale dedykowanych do auta. Warto też mieć odpowiedni odkurzacz. Co do stosowanych środków, najlepiej mieć sprawdzoną markę produktów, które sprawdzają się choćby na konkretnym rodzaju tapicerki. I jeszcze jedna sprawa, o której wiele osób zapomina: stosowane środki nie powinny uczulać. Jeśli autem dość często podróżuje też małe dziecko lub ktoś nadwrażliwy na mocne zapachy, stosowane kosmetyki samochodowe nie powinny pachnieć zbyt intensywnie.

Na szczęście dziś na rynku jest sporo rożnych wyrobów – i to dobrej jakości – pomagających w utrzymaniu porządku i czystości w aucie. dlaczego z tego nie skorzystać?

Redakcja vanfleet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *