Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jakie auto miejskie dla kobiety?

17 lutego 2021 Wynajem długoterminowy aut

Jakie auto jest najlepsze dla kobiety? Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie. Mały miejski samochód, auto rodzinne, SUV a może crossover? Możliwości jest naprawdę wiele.

Mały, zgrabny samochód dla kobiety

Jakie auto jest najlepsze dla kobiety? Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie, można jednak zwrócić uwagę na pewne powielane kierunki, którymi kobiety kierują się na etapie poszukiwań wymarzonego auta. Warto jednak pamiętać, że każdy samochód, niezależnie od tego czy jest wybierany przez mężczyznę czy przez kobietę ma za zadanie spełniać indywidualne potrzeby i oczekiwania kupującego, a dodatkowo musi być dopasowywany do aktualnych możliwości finansowych.

Istnieją jednak pewne czynniki podczas selekcji potencjalnych samochodów, na które kobiety zwracają uwagę zdecydowanie częściej i wbrew pojawiającym się stereotypom, wcale nie chodzi tutaj o rodzaj koloru auta. Doświadczenie i statystyki wskazują na to, że to właśnie kobiety w trakcie podejmowania decyzji dotyczącej inwestycji w nowy samochód, kierują się większą racjonalnością, szukając praktycznych i bezpiecznych rozwiązań, niż mężczyźni. Panie stawiają przede wszystkim stawiają na praktycznośćbezpieczeństwo i ekonomię użytkowania.

Auto w miejskim klimacie

Miasto charakteryzuje się pewnymi cechami. Jest pełne życia, nieustannie ewoluuje wymagając od nas ciągłego dostosowywania się do panujących w nim reguł. Stawia wyzwania, którym każdy z nas chciałby sprostać – dotyczy to również sposobu poruszania się w centrum. Decydując się na samochód, który z założenia będzie użytkowany w środowisku miejskim należy zwrócić uwagę na jego wielkość i ekonomię użytkowania. Kobiety stawiając na praktyczne i pewne rozwiązania, w pierwszej kolejności analizują właśnie gabaryt samochodu i koszty jego użytkowania.

Małe auta, w których doskonale odnajduje się większość pań zyskują coraz większą popularność i uznanie w świecie motoryzacyjnym, w większości realizując wyżej wymienione wymagania. Kompaktowe, zgrabne samochody ułatwiają życie nie tylko w kwestii technicznej i łatwości dbania o pojazd, ale przede wszystkim w kwestii poruszania się po mieście. Gwarantują wysoką jakość jazdy i jednocześnie nie sprawiają żadnych problemów umożliwiając np. prostsze parkowanie. Dzisiejsze modele są zaprojektowane tak, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowniczek, są szybkie, zwrotne i bezpieczne.

Jedną z najpopularniejszych propozycji, idealnie dostosowaną do stylu miejskiego samochodu jest niewątpliwie model Fiata 500, który zachowuje niebanalny styl w duchu retro, jednocześnie zapewniając maksymalną satysfakcję z jazdy. Równie często wybierana jest Toyota Aygo, cechująca się legendarną niezawodnością producenta i niskim poziomem spalania.

Potrzeba wygody i bezpieczeństwa

Nie da się ukryć, że każda kobieta znajduje się na innym etapie życia w chwili podejmowania decyzji o zakupie samochodu i tutaj powracamy do zasady, w myśl której najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie auta do swoich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Miejskie auto, które idealnie współgrało z określonym stylem życia jeszcze rok temu, dzisiaj może być już za małe i niepraktyczne. Powodów może być wiele, najpopularniejszym wydaje się być powiększenie się rodziny, ale może to być uwarunkowane również po prostu zwykłą potrzebą zmiany, chęcią sprawdzenia czegoś nowego. Zwykle przesiadając się z mniejszego do większego samochodu panie stawiają na przestrzeń w środkusystemy zapewniające bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Kobiety nie lubią się ograniczać i właśnie dlatego poszukują właściwych rozwiązań, dostosowując je adekwatnie do własnych potrzeb.

Unikamy jednak generalizacji, w której kobieta decyduje się albo na drobne auto, albo na rodzinną wersję samochodu. Dobrze wiemy, że auto musi być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb. Do stylu i tempa działania. Jeśli potrzeby łączą różne charaktery to właśnie takie musi być również kobiece auto. Równie często spotykamy się z zainteresowaniem dużymi autami, czyli samochodem typu SUV lub crossover, które charakteryzują się zupełnie innymi cechami niż drobne, miejskie samochody. Większy samochód jest utożsamiany z wyższym poziomem bezpieczeństwa i lepszą kontrolą na drodze podczas jazdy, a przecież każda kobieta lubi czuć się bezpiecznie.

Automatyczna skrzynia biegów, czy manualna?

Mimo tego, że na polskich drogach najczęściej spotykamy się z manualną skrzynią biegów wewnątrz samochodu, to właśnie druga wersja, czyli automatyczna skrzynia biegów gwarantuje płynniejsze i przyjemniejsze prowadzenie samochodu. Zwłaszcza w warunkach miejskich, kiedy często jesteśmy zmuszeni do spędzania czasu w korkach. Jest to więc również istotny czynnik, który wpływa na decyzję o wyborze wymarzonego samochodu.


W Qarsonie wybierasz co chcesz

Qarson to firma, która od ponad 10 lat działa na międzynarodowym rynku, zdobywając doświadczenie głównie we Francji. Czy słyszałaś o aucie na abonament? To proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z fabrycznie nowego samochodu, przez okrągły rok, w ramach stałego, miesięcznego abonamentu. Dokładnie tak samo jak w przypadku abonamentu za telefon czy za telewizję. Decydując się na konkretny model samochodu, już na samym początku znasz kwotę wynajmu, która nie ulegnie zmianie. W ofercie Qarsona znajdziesz szeroki wybór samochodów z różnych marek i segmentów z możliwością spersonalizowania określonych parametrów zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem. Okres 12-miesięcy to idealna długość czasu na sprawdzenie czy ta metoda finansowania i użytkowania auta jest odpowiednim wyborem dla Ciebie.

Niczym się nie martwisz

Auto na abonament to sporo korzyści. Począwszy od pełnej obsługi oferowanej przez dedykowanego doradcę, który pomoże Ci dopasować odpowiednią ofertę, a później będzie Cię wspierał w podróży wymarzonym autem, aż po wartościowy pakiet usług w ramach kwoty abonamentu. Każdy samochód jest fabrycznie nowym autem, objętym gwarancją producenta. W ramach kwoty abonamentu Qarson zapewnia również rejestrację pojazdu i wspiera w finalizowaniu wszelkich formalności. Dodatkowo na start otrzymujesz darmowy pakiet 10 tysięcy kilometrów, który oczywiście możesz zwiększyć za określoną opłatą, jeśli już wiesz, że ta ilość to dla Ciebie za mało. Nie musisz się również przejmować serwisowaniem i przeglądami samochodu, to wszystko również zawiera Twoja umowa na abonament. Ty po prostu ciesz się z jazdy, a Qarson zadba o Ciebie i Twoje auto.

Po 12-miesiącach zmień auto na nowe

Co więcej podpisana umowa najmu samochodu w wynajmie długoterminowym, na abonament oferuje możliwość wymiany auta po upływie 12-miesięcy na fabrycznie nowe. Podejmij decyzję sama, po roku wiesz już czy chcesz jeździć autem, które prowadzisz czy jednak wolisz je zamienić, na większe, mniejsze, tańsze albo może lepiej wyposażone. Niezależnie od decyzji Qarson przygotuje dla Ciebie najlepszą z możliwych ofert. Dokładnie taką jakiej potrzebujesz.

Redakcja vanfleet.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, inspirujących historii i użytecznych wskazówek, które pomogą nie tylko lepiej zrozumieć świat motoryzacji, ale także odkryć ciekawe aspekty codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

szalunek
Wynajem długoterminowy aut
samochód elektryczny

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochód elektryczny