Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Czy dobrze jest kupić przyczepę kempingową?

16 października 2019

Dzisiaj nietrudno o fana samodzielnych wyjazdów na urlop czy na wczasy. Jest to taki rodzaj dzikiej turystyki, który głównie polega na tym, że ludzie wyjeżdżają w trasę zaplanowaną lub nie samochodem ciągnącym własną przyczepę. Hasło – kup przyczepę kempingową – ma coraz więcej swoich zwolenników. Ludzie wolą spędzić urlop na polu kempingowym niż w luksusowym hotelu.

Kto potrzebuje przyczepy kempingowej?

Niektórzy wolą kupić kampera inni przyczepę kempingową. Kamper to mały domek sam w sobie, przyczepa kempingowa wymaga doczepienia jej do odpowiedniego samochodu i ciągnięcia jej. W tym wypadku każdy powinien zdecydować sam co woli. Jednak zarówno kamper, jak i przyczepa mają swoje zalety. Decydując się na przyczepę, można w każdej chwili na polu kempingowym ją odczepić i poruszać się po terenie bez żadnego obciążenia samym samochodem.
Kamper natomiast to o wiele większa powierzchnia mieszkalna i zawsze z własną kabiną prysznicową. Porównując kampera z przyczepą kempingową trudno jest określić kto będzie potrzebował kampera, a komu przyda się bardziej przyczepa kempingowa. Na pewno i jedno i drugie to doskonała alternatywa urlopowa czy weekendowa.

Jakie trzeba mieć uprawnienia do holowania przyczepy kempingowej?

Wyjazd na urlop z własną przyczepą kempingową daje swobodę, wolność i możliwość przeżycia wielu przygód. Są to główne powody, dla których ludzie kupują przyczepę kempingową. Holowanie takiej przyczepy wymaga prawa jazdy typu B. Można holować przyczepę pojazdem, którego dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3 500 kg. W takim przypadku do takiego pojazdu można podpiąć następujące rodzaje przyczep:
– lekką, której masa całkowita nie przekracza 750 kg,
– ciężką o masie przekraczającej 750 kg masy własnej ale posiadającą hamulec najazdowy.
Zestaw samochód plus przyczepa lekka, bez hamulca najazdowego, musi ważyć 4 250 kg.
W przypadku gdy do samochodu doczepiamy przyczepę z hamulcem najazdowym zestaw musi ważyć 3 500 kg. Natomiast, poza przypadkiem pierwszym, gdy nasz zestaw z ciężką przyczepą z hamulcem najazdowym przewyższa wagę 3 500 kg, musimy posiadać prawo jazdy kat. E. Dodatkowo wspomnieć należy, że z kolei taki zestaw nie może przewyższyć wagi 6 500 kg.

Po przygodę

Wyjeżdżając na urlop samochodem z przyczepą kempingową jesteśmy niezależni i możemy podróżować po całej Unii Europejskiej. Ten model podróży jest ostatnio bardzo popularny i o wiele tańszy niż wczasy zakupione last minute w biurze turystycznym. Kup przyczepę kempingową i ciesz się wolnością i jedź po przygodę.

Redakcja vanfleet.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, inspirujących historii i użytecznych wskazówek, które pomogą nie tylko lepiej zrozumieć świat motoryzacji, ale także odkryć ciekawe aspekty codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?