Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Jaką myjnie wybrać – ręczną, bezdotykową czy automatyczną?

23 października 2019

Technika mycia samochodu ma duży wpływ nie tylko na jego estetykę, ale również na stan karoserii oraz innych elementów zewnętrznych pojazdu. Zatem, jaka myjnia będzie najlepsza? Zapraszamy do sprawdzenia!

Myjnie samochodowe można podzielić na trzy główne rodzaje, a mianowicie na:

• myjnię ręczną,
• myjnię bezdotykową,
• myjnię automatyczną.

Każda z nich różni się pomiędzy sobą techniką mycia pojazdu, czasochłonnością i wysiłkiem tego procesu, a także jego rezultatami. Zatem jaką myjnie wybrać?

Myjnia ręczna

Samochód możemy umyć ręcznie samodzielnie lub też możemy zlecić takie mycie wyspecjalizowanym w tym warsztatom samochodowym.

Mycie samochodu ręcznie polega na nałożeniu na niego odpowiednich detergentów, a potem ich spłukaniu. Następnie pojazd może być także osuszony i można nałożyć na niego preparaty wykańczające, na przykład woski.

Ręczne mycie jest skuteczne i dokładne, ale zajmuje sporo czasu, chyba że zlecimy je innej osobie. Pamiętać należy o tym, aby stosować wysokiej jakości detergenty i akcesoria – miękkie gąbki, ściereczki, by nie zarysować karoserii.

Myjnia bezdotykowa

Aktualnie w każdym większym mieście możemy skorzystać z myjni bezdotykowych. Tego typu myjnie wyposażone są w urządzenia wysokociśnieniowe natryskujące na pojazd różne rodzaje środków i czystą wodę.

Mycie samochodu w myjni bezdotykowej to dobry wybór dla osób, które nie mają podwórka lub zależy im na większym komforcie tej czynności. Do mycia stosuje się długą lancę i wybiera się odpowiedni program, na przykład – wstępne zmiękczanie brudu, właściwe czyszczenie, spłukiwanie miękką wodą, woskowanie, nabłyszczanie.

Myjnie bezdotykowe są wygodne, ale częstym problemem jest niedokładne umycie pojazdu, pojawienie się zacieków na karoserii, dlatego też nie zadowoli ona osób, którym zależy na idealnym efekcie.

Myjnia automatyczna

Trzecia opcja to myjnia automatyczna. Tego typu myjnie znajdują się głównie przy stacjach paliw. W tym przypadku samochodem wjeżdża się do pomieszczenia, a potem znajdujące się w nim szczotki i dysze czyszczą pojazd automatycznie.

Myjnie automatyczne są wygodne, ale, niestety, nie są dokładne. Pojazd pod takim procesie może wyglądać nadal brudno, dlatego też nie jest to propozycja dla kierowców, którzy chcą cieszyć się estetyką czystego pojazdu.

Podsumowując, jaka myjnie wybrać? Najlepiej myć samochód ręcznie, ponieważ to właśnie wtedy można najdokładniej usunąć z niego wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Myjnie bezdotykowe i automatyczne, chociaż wygodne, nie są w stanie zapewnić aż tak dobrych rezultatów!

Redakcja vanfleet.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, inspirujących historii i użytecznych wskazówek, które pomogą nie tylko lepiej zrozumieć świat motoryzacji, ale także odkryć ciekawe aspekty codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?