Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Jakie kosmetyki samochodowe kupić?

19 października 2019

Każdy właściciel samochodu doskonale wie, że to od jakości i konkretnego typu kosmetyków samochodowych zależy to, w jak dobrej kondycji i stanie estetycznym będzie jego auto. W końcu używanie kiepskie jakości szamponu do mycia karoserii bardzo szybko nie tylko zrujnuje lakier, lecz także doprowadzi np. do rdzewienia auta. Jak więc wybrać dobrej jakości kosmetyki samochodowe?

Wybór szamponu

Najpoważniejszy wyzwaniem, jeśli chodzi o wybór szamponu do mycia samochodu, jest zdecydowanie się na wersję, w której zawarty jest tylko sam szampon oraz taki, który zawiera w sobie dodatkowy wosk.
Wiele osób ze względu na wygodę oraz cenę decyduje się na kupienie szamponu z woskiem. Uważają oni, że dzięki temu oszczędzają oni pieniądze, ponieważ zamiast dwóch środków kupują jeden, oraz czas, ponieważ nie woskują po myciu samochodu. Jak się jednak okazuje, bardzo trudno jest kupić dobry szampon z woskiem. A jeśli już znajdzie się dobry model, to jego cena często jest nawet wyższa niż obu tych produktów oddzielnie. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o jakość wosku. Z reguły ten nakładany osobno jest o wiele trwalszy i lepiej spełnia swoje zadanie ochronne i zabezpieczające lakier.

Wybór środków do czyszczenia tapicerki

Równie często poważnym problemem dla wielu osób jest dobranie odpowiedniego rodzaju środka do czyszczenia tapicerki we wnętrzu samochodu. Bardzo często bowiem zdarza się sytuacja, gdy użyty środek nie tylko nie posiada skutecznego czyszczącego działania, co wręcz potrafi całkiem skutecznie odbarwić, a co za tym idzie zniszczyć tapicerkę samochodu. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, do jakiego materiału kupuje się środek czyszczący. Zupełnie inny rodzaj chemii potrzebny jest do skóry, a inny do alcantary, a jeszcze inny do zwykłego weluru.
Dla pewności po kupieniu środka chemicznego do czyszczenia warto przetestować go w miejscu niewidocznym. Dzięki temu uzyskuje się pewność, że nawet dobrze dobrany do materiału produkt, nie spowoduje jakiejś złej reakcji mogącej wyrządzić szkody.

A co z pozostałymi środkami?

Kolejnym ogromnym problemem związanym z dobieraniem kosmetyków samochodowych, jest robienie tego w zbyt uniwersalny sposób. Chodzi o to, że nie można kupować jednego środka, którym umyje się następnie dużo elementów auta. Uznaje się zatem, że powinno się kupić nie tylko szampon do lakieru, lecz także osoby środek do felg, elementów chromowanych, a nawet do opon. Dzięki temu zyskuje się pewność, że każdy z tych elementów wyczyszczony zostanie takim środkiem czyszczącym, który będzie dla niego bezpieczny.

Redakcja vanfleet.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, inspirujących historii i użytecznych wskazówek, które pomogą nie tylko lepiej zrozumieć świat motoryzacji, ale także odkryć ciekawe aspekty codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?