Jakiego quada kupić? Rozterki i porady

Quady biją ostatnio rekordy popularności. Ludzi jeżdżących na quadach można spotkać dosłownie wszędzie, zarówno w małych miasteczkach, jak też w dużych miastach. Quady bywają też świetnym prezentem na pierwszą komunię świętą. Kiedyś zegarek i złoty łańcuszek, dzisiaj quad. Czasy się zmieniają.

Dobry wybór, czyli jakiego quada kupić?

To jaki quad zostanie ostatecznie zakupiony zależeć będzie od wielu czynników. Chodzi tutaj między innymi o rozeznanie na rynku osoby, która dokonuje zakupu. Jeżeli jest to osoba nieco zorientowana w motoryzacji i w dostępnych modelach quadów, wybór będzie prostszy. Jeżeli jest to osoba, która nie zna się na motoryzacji, trzeba będzie się kogoś poradzić, aby dokonać dobrego wyboru. Na pewno decydujące jest to, kto ma tym quadem jeździć, czy jest to dziecko czy osoba dorosła, osoba doświadczona o dobrej koordynacji ruchowej czy też osoba zupełnie początkująca. To wszystko składa się na ostateczny wybór modelu.

Doświadczeni w motoryzacji eksperci twierdzą, że najskuteczniej uczyć się na prostych modelach, a potem stopniowo przechodzić do tych bardziej zaawansowanych. Na pewno dziecko, które idzie do pierwszej komunii nie potrzebuje skomplikowanego modelu, ponieważ będzie jeździć tylko rekreacyjnie i w gruncie rzeczy chodzi tutaj o rozrywkę i dobrą zabawę.

Ważne czynniki i rady

Tak samo jak przy zakupie samochodu tak samo przy zakupie quada bardzo ważna będzie dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych. Nawet w najlepszym sprzęcie podczas nieostrożnej jazdy coś może się uszkodzić. Wtedy trzeba będzie jak najszybciej rozwiązać ten problem, aby znowu cieszyć się swoim sprzętem. Bardzo ważne jest to ile pieniędzy chce się przeznaczyć na zakup quada. Warto pamiętać o tym, że można kupić model używany. Trzeba jednak wybrać sprawdzonego sprzedawcę.

Bardzo często zdarza się, że chęć zakupu quada bywa podyktowana chęcią dopasowania się do grupy w której się przebywa. Wtedy dobrym pomysłem jest skonsultowanie wybranego modelu z członkami tej grupy. Oni najlepiej będą wiedzieć czy ten model nadaje się na wspólne wyprawy, czy ma wystarczającą moc i wytrzymałość. Zakup quada może dostarczyć mnóstwa pozytywnych wrażeń, jednak trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności, szczególnie, jeżeli chodzi o dzieci i młodzież. To rodzice ponoszą odpowiedzialność za ich jazdę i trzeba tego bardzo pilnować. Quad jest ciężki i rozwija duże prędkości. To nie jest niewinna zabawka, to duży sprzęt, z którym trzeba obchodzić się ostrożnie i wziąć pod uwagę, że można zrobić nim krzywdę.

Redakcja vanfleet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.