Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Paczki kurierskie za pośrednictwem brokera – jak się do tego zabrać?

18 lutego 2020

Koszt wysłania paczki kurierem to w Polsce koszty, które zależą od wielu kwestii. Po pierwsze liczy się wybrana firma kurierska. Istnieje tu dość duża rozpiętość cen i nie zawsze tani kurier musi być najlepszym rozwiązaniem. Ostateczna cena wysłania paczki zależy również od destynacji, wielkości przesyłki i dodatkowych usług, jak na przykład przesyłki przedmiotów wrażliwych na uszkodzenie, czy dodatkowe ubezpieczenie. Istnieje jednak pewna metoda obniżenia ceny przesyłki, a jest nią skorzystanie z usług brokera kurierskiego.

Jak korzystać z usług brokera kurierskiego?

Przesyłki kurierskie za pośrednictwem brokera to jak się okazuje dość łatwe zadanie i każdy może bez najmniejszego problemu z nich skorzystać. Najlepiej będzie o wyjaśnić na przykładzie jednego z najbardziej znanych i cenionych brokerów kurierskich, jakim bez wątpienia staje się firma AlleKurier.

Podstawową czynnością jest otwarcie strony brokera, a na niej formularza zamówienia. Formularz ten ma bardzo przejrzystą, wręcz intuicyjną formę, dlatego wypełnienie go w sposób poprawny jest łatwe. Formularz prowadzi przez kolejne kroki, które pozwalają określić przedmiot zamówienia i je wycenić. W formularzu klient określa między innymi adres, z którego przesyłka będzie odebrana i adres odbiorcy. Określany jest tu również format przesyłki. Mogą to być na przykład niewielkie koperty, które służą zazwyczaj do przesyłania niewielkich przedmiotów i dokumentów. Może to być również większa paczka, a nawet cała paleta na której ułożony jest przesyłany do klienta towar. W formularzy klient wybiera również dodatkowe usługi, jakie realizowane są w ramach opłaty za transport paczek. Może to być na przykład ubezpieczenie przesyłki, określenie specjalnych warunków transportu, czy pobranie określonej kwoty od adresata. Ostatnim etapem jest opłacenie przesyłki. Tutaj firma oferuje kilka, najbardziej popularnych metod płatności. W tym momencie pozostaje już tylko czekać na kuriera, który odbierze paczkę ze wskazanego adresu i przekaże dalej, do doręczenia odbiorcy. Warto tutaj zaznaczyć, że rejestracja w serwisie nie jest konieczna, ale może być bardzo praktyczna. Dotyczy to zwłaszcza klientów wysyłających duże ilości przesyłek, którzy nie muszą w ten sposób każdorazowo wprowadzać swoich danych.

Jak działa broker kurierski?

Zasada działania brokera kurierskiego jest prosta. Ze względu na ogromną ilość paczek, którą taka firma wysyła korzystając z usług przedsiębiorstw kurierskich, jest w stanie wynegocjować specjalne warunki współpracy. Bardzo często nie ogranicza się to jedynie do niższych cen za przesyłki, ale również związane jest z większą dostępnością dodatkowych usług. Warto porównać ceny różnych przewoźników, aby zauważyć że cennik dpd w przypadku brokera jest dużo bardziej korzystny.

Kto najbardziej skorzysta na współpracy z brokerem?

Z usług brokera skorzysta każdy i każdy może wyciągnąć z tego korzyści dla siebie. W sposób oczywisty jednak największe korzyści osiągną firmy i osoby, które wysyłają za pośrednictwem kurierów bardzo duże ilości paczek. Im więcej paczek wysyła się przez firmę brokerską, tym większa oszczędność, dlatego szczególnie poleca się to rozwiązanie osobom sprzedającym różnego rodzaju towary wysyłkowo, zarówno w ramach działalności gospodarczej, jak i poza nią.

Redakcja vanfleet.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, inspirujących historii i użytecznych wskazówek, które pomogą nie tylko lepiej zrozumieć świat motoryzacji, ale także odkryć ciekawe aspekty codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?