Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Dodatki do silnika i paliwa Ceramizer – czy warto je stosować?

3 marca 2022 Dodatki do silnika i paliwa

Cześć z was pewnie nigdy nie słyszała o ceramizacji albo nigdy nie zastanawiała się, czym ona jest. W tym artykule chcę przedstawić wam ten proces i odpowiedzieć na pytanie: czy warto stosować dodatki do silnika i paliwa? Jakie są zalety i skutki stosowania tego rodzaju preparatów? 

Czym jest ceramizacja?

Technologia ceramizacji pozwala na zregenerowanie silników, skrzyń biegów, tylnych mostów i innych mechanizmów, w których występuje tarcie o siebie metali. Tworzy się warstwa ceramiczna zbudowana poprzez połączenie i dyfuzję cząstek Ceramizera z cząstkami metalu przemieszczającymi się w oleju. Co w efekcie tworzy warstwę ceramiczno-metalową. To wszystko odbywa się samoczynnie i bez konieczności demontażu urządzenia. 

Korzyści z zastosowania uszlachetniacza do paliw

Dodatek do paliwa jakim jest uszlachetniacz – Ceramizer niesie ze sobą szereg korzyści również finansowych i ekologicznych. Zastosowanie tego preparatu wydłuża żywotność układu zasilania paliwem. Po zastosowaniu dodatku do paliwa, powinniśmy zauważyć także zmniejszenie zużycia paliwa. Zimową porą możemy liczyć na poprawę rozruchu zimnego silnika. Dla fanów ekologii i ochrony środowiska nie bez znaczenia pozostanie to, że Ceramizer – dodatek do paliwa zmniejsza emisję substancji szkodliwych. 

Dodatek do oleju skrzyni biegów, przekładni, mostów 

Kolejną kategorią jest zastosowanie preparatu jako dodatku do oleju skrzyni biegów, przekładni i mostów. Łatwiejsza zmiana biegów, regeneracja zużytych synchronizatorów, wyciszenie pracy skrzyni to tylko niektóre z zalet stosowania preparatu Ceramizer. Kolejną korzyścią jest wydłużenie trwałości mechanizmów, regeneracja i zabezpieczenie elementów. Efektywna trwałość odbudowanej powierzchni wystarcza na około 100 tys. km.  

Ceramika do silnika, korzyści zastosowania Ceramizera w silnikach spalinowych

Dodatki do silnika w postaci preparatów Ceramizer, to kolejne korzyści dla naszego samochodu i dla nas samych. Na pierwszy ogień naszych rozważań idzie kwestia finansowa. Zastosowanie dodatków do silnika pozwoli nam na zmniejszenie zużycia paliwa. Również zużycie oleju silnikowego spadnie. W przypadku ewentualnego remontu silnika, możemy liczyć na zmniejszenie kosztów naprawy. Korzystanie z preparatu Ceramizer jako dodatku do silnika zapewni trwałość warstwy ochronnej na dystansie około 70 tys. km. Zwiększyć powinna się również dynamika pojazdu i jego sprawność, a silnik powinien pracować ciszej, co wpłynie na komfort jazdy. 

Czy warto stosować Ceramizer?

Jak każde rozwiązanie technologiczne, również produkty Ceramizer mają swoich zwolenników i przeciwników. Warto pamiętać, aby stosować preparaty zgodnie z zaleceniami producenta. Ceramizacja odbywa się w trakcie codziennej eksploatacji i nie wymaga demontażu żadnego układu, co także zachęca do ich stosowania. Warto zwrócić uwagę na produkty i proces ceramizacji, a potem przetestować je w swoim pojeździe.

Redakcja vanfleet.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, inspirujących historii i użytecznych wskazówek, które pomogą nie tylko lepiej zrozumieć świat motoryzacji, ale także odkryć ciekawe aspekty codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Auta grupy VW w Poznaniu
Volkswagen

Jesteś zainteresowany reklamą?

Volkswagen