Lakier do plastiku – łatwy i szybki sposób na malowanie elementów z plastiku

Malowanie elementów wykonanych z tworzywa sztucznego wcale nie musi być skomplikowanej. Teraz wystarczy tylko odpowiedni lakier do plastiku w sprayu, który jest łatwy i szybki w nanoszeniu!

Plastiki na samochodzie, motocyklu, ale również plastikowe elementy sprzętu AGD i RTV czy też dekoracje z tworzyw – gdy tworzywa sztuczne ulegają uszkodzeniu, można polakierować je ponownie i nadać im wygląd jak nowy.

W tym celu należy zastosować specjalny lakier do plastiku, który pozwala na błyskawiczne naniesienie go na wybraną nawierzchnię. Co warto wiedzieć o tego typu preparatach i gdzie można je kupić?

Czym charakteryzuje się lakier do plastiku?

Produkt taki, jak lakier do plastiku, jest opracowany specjalnie z myślą o użyciu na produkty z tworzyw sztucznych. Jest to specjalny typ lakieru, który tworzy jednolite, elastyczne powłoki na tworzywach sztucznych. Zabezpiecza je i nadaje im atrakcyjny wygląd.

Lakier do plastiku dostępny jest w wielu różnych kolorach do wyboru, na przykład w kolorze czarnym, niebieskim czy czerwonym. Kupować można także lakiery bezbarwne. Dostępne są lakiery o różnych wykończeniach powierzchni – matowe, błyszczące, satynowe czy strukturalne, które tworzą na nawierzchniach powłokę ze strukturą.

Jak zastosować lakier do plastiku?

Najczęściej lakier do plastiku oferowany jest w formie sprayu, dlatego naniesienie go na powierzchnię jest bardzo proste i szybkie. Aby efekt był idealny, należy pamiętać o tym, żeby przestrzegać zaleceń producentów.

Etapy lakierowania:

• powierzchnię do lakierowania wyszlifować papierem ściennym, oczyścić z zanieczyszczeń, a także odtłuścić i osuszyć,
• zamaskować pobliskie elementy, które są narażone na działanie lakieru,
• wstrząsnąć puszką z lakierem do dokładnego wymieszania się elementów – należy mieszać lakier przez kilka minut,
• rozpylić lakier na nawierzchni elementu z odległości około 20-30 cm,
• nakładać kilka cienkich warstw w odstępach co kilka minut,
• zaczekać, aż lakier wyschnie – pełne utwardzenie ma miejsce po kilku – kilkunastu godzinach.

Dokładne informacje na temat tego, jak stosować lakier do plastiku, można znaleźć na etykiecie produktu.

Gdzie można kupić lakier do plastiku?

Aktualnie lakier do plastiku to popularny produkt, który posiada szerokie zastosowanie. Można zatem zakupić go w wielu miejscach – stacjonarnie oraz przez internet.

Różne warianty lakierów dostaniemy między innymi w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi, a także w popularnych marketach na działach motoryzacyjnych. Są one oferowane też przez sklepy dla artystów.

Redakcja vanfleet.pl