Najlepszy dostawczak dla firmy – jakie auto wybrać?

Wybór odpowiedniego samochodu dostawczego ma dla wielu firm kluczowe znaczenie. Dla przedsiębiorców najważniejsze jest to, aby samochód był niedrogi w eksploatacji i przyczyniał się do pomnażania zysków.

O tym pamiętaj, zanim zainwestujesz w auto dostawcze!

Przy wyborze dostawczaka dla firmy trzeba mieć na uwadze szereg różnych przesłanek. Liczą się nie tylko cena samochodu oraz typ nadwozia. Specjaliści z serwisu Auto Plaza radzą, aby mieć również na względzie ilość i rodzaj przewożonego towaru. Oprócz tego ważne jest też to, kto będzie zasiadał za kierownicą: sam właściciel firmy czy jego pracownik? Niezwykle istotne jest bowiem to, aby zapewnić kierowcy wygodę i komfort. Jak wiadomo, każdy ma w tym zakresie nieco odmienne upodobania. Oczywiście nie trzeba dodawać, że auto musi gwarantować bezpieczną jazdę bez względu na to, kto nim kieruje. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze aspekty stricte ekonomiczne. Warto przeprowadzić kalkulację kosztów eksploatacji i zdecydować się na takie rozwiązanie, które jest najbardziej opłacalne z finansowego punktu widzenia (zakup auta nowego lub używanego bądź leasing). Fachowcy zalecają także, aby wcześniej sprawdzić, jakie są typowe usterki dla danej marki i modelu auta – pomoże to uniknąć kłopotów z serwisem i zakupem części do pojazdu.

Najpopularniejsze modele dostawczaków w Polsce

Do najczęściej kupowanych nowych modeli samochodów dostawczych w 2019 r. w Polsce zaliczają się: Renault Master, Fiat Ducato, IVECO Daily, Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter, nowy Ford Transit Custom, Fiat Fiorino, Peugeot Boxer, Fiat Doblo oraz Dacia Dokker Van. W miastach, zwłaszcza dużych, największy popyt jest na modele, które bez problemu można zaparkować w podziemnym garażu. Pakowność, atrakcyjna cena i bezawaryjność – to zdaniem przedsiębiorców cechy, jakimi w pierwszej kolejności powinien się odznaczać solidny samochód dostawczy. Rzecz jasna przy zakupie nabywcy kierują się też indywidualnymi preferencjami co do marek i konkretnych modeli.

https://www.autoplaza.com.pl/

Redakcja vanfleet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *