Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wynajem długoterminowy aut – czy się opłaca?

15 lutego 2021 Wynajem długoterminowy aut

Długoterminowy wynajem samochodu z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą korzystania z aut nie bez powodu. Ubezpieczenie, serwis i gwarancja producenta przy niskiej miesięcznej kwocie abonamentu to tylko niektóre z podstawowych korzyści tej formy finansowania nowego auta. Sprawdź pozostałe atuty i podstawowe różnice między autem na abonament a leasingiem.

Czy wynajem długoterminowy się opłaca?

Długoterminowy wynajem samochodu z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą korzystania z aut, zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i właścicieli jednoosobowych przedsiębiorstw. W 2018 roku nastąpił znaczny wzrost zainteresowania tą formą finansowania, tworząc jednocześnie realną konkurencję dla innych form zakupu aut, takich jak zakup ze środków własnych, kredyt czy klasyczny leasing finansowy.

Liczba samochodów na drogach nieustannie rośnie. Jeszcze niewiele ponad dwadzieścia lat temu cieszyliśmy się z widoku kilku samochodów przed naszym blokiem, a dzisiaj zauważamy tendencję, w której na jedną rodzinę przypadają dwa samochody a czasem nawet i więcej. Samochody stają się coraz bardziej dostępne, powodując, że przed finalizacją zakupu do rozważenia pozostaje jedynie kwestia tego, w jaki sposób staniemy się posiadaczami wybranego pojazdu.

Zwykle każdy początkujący kierowca marzy o zakupie własnego, pachnącego nowością samochodu. Bardzo często jednak największą przeszkodą okazuje się cena zakupu fabrycznie nowego auta, która przekracza nasze możliwości. Właśnie wtedy pomocne okazują się różnorodne formy finansowania, które umożliwiają stanie się posiadaczem wymarzonego samochodu bez znaczącego wkładu finansowego. Jedną z nich, niewątpliwie wartą rozważenia jest właśnie wynajem długoterminowy, czyli wynajem auta na abonament.

Czym jest więc wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy jest prawnie określony jako forma leasingu operacyjnego, z tą różnicą, że nie zawiera możliwości wykupienia samochodu na koniec trwania umowy. Wynajem długoterminowy może być realizowany w ramach miesięcznego abonamentu, czyli tzw. auta na abonament, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy nie tylko fabrycznie nowy samochód, ale też szereg dodatkowych pakietów i usług. Wachlarz różnorodnych ofert pozwala wybrać rozwiązanie, które na dany moment jest dla nas najkorzystniejsze.

Ogromną zaletą najmu auta w abonamencie jest transparentny i stały koszt finansowania samochodu, co jest atutem zarówno dla użytkowników fizycznych jak i dla osób prowadzących działalność. Do raty miesięcznej zawsze doliczane są dedykowane elementy pakietów serwisowych, ale po dopasowaniu wszystkich parametrów do potrzeb i oczekiwań, koszt miesięczny wynajętego samochodu pozostaje stały i niezmienny, przez cały okres trwania wynajmu. Z łatwością więc można zaplanować swój roczny budżet, wiedząc, na jakim poziomie będą się znajdowały nasze wydatki.

Wynajem długoterminowy auta a leasing 

Tak naprawdę pomiędzy tymi dwoma formami finansowania samochodu istnieją tylko dwie kluczowe różnice. Wspomniany wcześniej brak wykupu auta na zakończenie umowy najmu, w przypadku wynajmu długoterminowego i istnienie tej możliwości w przypadku tradycyjnego leasingu oraz limit kilometrów. Decydując się na najem długoterminowy, musimy na starcie wybrać jeden z dostępnych pakietów kilometrów, wstępnie oszacowując zakres odległości, które pokonamy w trakcie okresu trwania umowy. Same koszty finansowania są do siebie całkiem zbliżone, ale w przypadku najmu długoterminowego nie musimy myśleć o wpłacie własnej w wysokości 5-10% wartości wybranego samochodu, co niewątpliwie jest atutem.

Nie możemy również zapomnieć o tym, że wartość nowego samochodu spada blisko o 50% po zaledwie trzech latach korzystania z niego. Jeśli mamy więc w planie sprzedaż świeżo zakupionego samochodu w przyszłości lub wykup samochodu, który finansujemy w ramach leasingu tradycyjnego, to musimy wziąć pod uwagę wiążące się z tym straty. W tej sytuacji kolejny plus pojawia się po stronie najmu długoterminowego. Umowa podpisana na określony czas pozwala cieszyć się fabrycznie nowym samochodem przez cały okres zobowiązania. Jeśli natomiast przedłużymy umowę, to otrzymamy zupełnie nowe i w pełni sprawne auto, dopasowane do naszych aktualnych, zmieniających się potrzeb.

Komu dedykowane jest auto na abonament?

Nie ma tu jednej, prawidłowej zasady. Posiadaczem samochodu na abonament może stać się każdy, komu zależy na elastyczności i możliwości użytkowania nowego auta bez znaczącego inwestowania swoich oszczędności. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą niewątpliwym plusem jest możliwość odliczenia raty najmu w kosztach uzyskiwanych przychodów, co w konsekwencji skutkuje zmniejszeniem podstawy opodatkowania. Dzięki korzystnym ofertom, mamy więc możliwość jeżdżenia nowym autem, popularnej marki, bez dużego obciążenia finansowego.

Auto na abonament to forma finansowania, która nieustannie łamie stereotypy. Na co dzień korzystamy z wielu usług w ramach abonamentu, regularnie opłacamy rachunki za telewizję, prąd. Dlaczego więc nie skorzystać z możliwości użytkowania samochodu na abonament? 

W Qarsonie dostajesz nowe auto na abonament

Qarson to marka, która oferuje polskim kierowcom auta na abonament, bazując na 10 letnim doświadczeniu, sukcesywnie zbieranym na europejskim rynku motoryzacyjnym, głównie rynku francuskim, gwarantując sprawdzone, wygodne i bezpieczne rozwiązania.

Szeroka oferta umożliwia wynajem fabrycznie nowego samochodu na okres 12-miesięcy w korzystnej cenie z pełnym pakietem usług. W ramach abonamentu najemca otrzymuje darmowy pakiet dziesięciu tysięcy kilometrów, serwis, przeglądy i naprawy gwarancyjne. Po stronie Qarsona obsługiwane są również wszelkie kwestie formalne, takie jak rejestracja pojazdu. Dodatkowo każdy dostępny model auta jest objęty gwarancją producenta.

Umowa najmu auta na abonament jest podpisywana na okres 12-miesięcy. To idealna długość czasu, umożliwiająca zapoznanie się z taką formą finansowania i użytkowania samochodu oraz przetestowanie i sprawdzenie, czy to rozwiązanie jest odpowiednie dla nas. Po upływie okresu trwania umowy najemca może ponownie zdecydować się na dotychczas użytkowany model, w takiej sytuacji zwraca auto z którego korzystał do tej pory i otrzymuje fabrycznie nowe albo może dokonać zmiany na zupełnie inny pojazd, wszystko w zależności od potrzeb.

Elastyczność, jakość i niezależność. Te elementy wiążą się z podjęciem decyzji o wynajęciu samochodu w ramach abonamentu. Wybierz interesujący Cię model i ciesz się komfortem, jaki oferuje nowy samochód i kompleksowa obsługa.

Redakcja vanfleet.pl

Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, inspirujących historii i użytecznych wskazówek, które pomogą nie tylko lepiej zrozumieć świat motoryzacji, ale także odkryć ciekawe aspekty codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

metody zabezpieczeń ładunków dla przewoźników
transport ładunków w chłodniach
Wynajem długoterminowy aut

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wynajem długoterminowy aut