Kupujemy nowe felgi – jak wybrać najlepszy model?

Stalowe, a może aluminiowe? W jakim rozmiarze? Czy lepiej wybrać te srebrne, a może w innym kolorze? To tylko niektóre pytania związane w wyborem felg samochodowych. Jak wybrać te odpowiednie? Sprawdź teraz!

Felgi do samochodu – podstawowe informacje

Felgi samochodowe to metalowe elementy koła, na których umieszczana jest opona samochodu. Współczesne pojazdy wykorzystują felgi samochodowe również do odpowiedniej wentylacji układu hamulcowego, wspierając jego prawidłowe działanie.

Gdy kupujemy nowe felgi, producenci mogą zaproponować nam wiele różnych typów tych elementów. Czym warto zatem kierować się podczas swoich zakupów?

Felgi samochodowe – aluminiowe czy stalowe?
Głównym pytaniem, które pojawia się w związku z zakupem nowych felg samochodowych, jest to, które dotyczy ich materiału. Felgi można podzielić na dwie kategorie, a dokładnie na:

• felgi aluminiowe,
• felgi stalowe.

Dodatkowo, wybrane marki oferują także felgi samochodowe hybrydowe, które wykonane są z elementów aluminiowych i stalowych.

Jakie są zatem główne zalety powyższych rodzajów felg samochodowych? Zapraszamy do sprawdzenia!

Felgi aluminiowe

Jeśli kupujemy nowe felgi, bardzo często zwracamy najpierw uwagę na te aluminiowe. Felgi z lekkiego aluminium, czyli inaczej alufelgi cieszą się dużym powodzeniem wśród właścicieli samochodów.

Posiadają one szereg zalet, w tym między innymi:
• są dość lekkie, dlatego są mniejszym obciążeniem dla pojazdu, więc powoduje to wolniejsze zużycie się układu zawieszenia,
• mają atrakcyjny wygląd – dostępne są w wielu efektownych wzorach do wyboru,
• są odporne na korodowanie – aluminium podsiada naturalne właściwości antykorozyjne,
• doskonale chronią zaciski hamulcowe przed przegrzewaniem – dobrze wspierają cyrkulację powietrza,
• dobrze sprawdzają się na cały rok – także w okresie zimowym.

Głównym minusem felg aluminiowych jest ich wysoka cena.

Felgi stalowe

Kierowcy szukający tańszych felg samochodowych powinni zainteresować się modelami stalowymi. Są wykonane z wytrzymałych i odpornych stopów stali i mogą posiadać różne kształty.

Gdy kupujemy nowe felgi, pamiętajmy o tym, że są one na ogół nieco cięższe od aluminiowych i gorzej chłodzą układ hamulcowy. Wymagają też odpowiedniej ochrony przed korozją.

Felgi hybrydowe

Warto poświęcić też miejsce na felgi hybrydowe, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród kierowców. Felgi tego typu wykonane są ze stali i aluminium, dlatego są jednocześnie wytrzymałe, ale też niedrogie. Można korzystać z nich przez cały rok.

Z dostępnymi modelami felg samochodowych do pojazdów różnych marek można zapoznać się już teraz on-line.

Partner wpisu SzukamLapka.pl

Redakcja vanfleet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.