Wynajem długoterminowy zalety i wady

W Polsce stosunkowo niewiele osób decyduje się na zakup nowego samochodu prosto z salonu, zwłaszcza za gotówkę. Wiele osób posiada już zobowiązania finansowe, dlatego dodatkowy kredyt samochodowy nierzadko bywa nieosiągalny. Chętnie wybieramy samochody używane – sprowadzane z zagranicy lub odsprzedawane jako samochody poleasingowe. Bez względu na źródło, należy mieć na uwadze, że jest to pojazd używany, historia jego eksploatacji jest niepewna, a koszty na pewno będą wzrastać wraz z dalszym użytkowaniem. Jakie mamy alternatywy jeśli zależy nam na nowym samochodzie?

Wynajem długoterminowy staje się coraz popularniejszą formą zewnętrznego finansowania pojazdów, z której chętnie korzystają właściciele firm, ale także osoby prywatne. W odróżnieniu do leasingu samochodowego, wynajem samochodu jest możliwy również dla osób nieposiadających działalności gospodarczej. Formalności? Niewielkie. Leasing samochodu zakłada minimalizację dokumentów koniecznych do złożenia w celu nabycia samochodu. W przypadku najmu długoterminowego potrzebne są jedynie nasze dane osobowe w celu sporządzenia umowy najmu, wpłata zaliczki rezerwacyjnej lub wpłaty własnej, jeśli najemca tego oczekuje. 


W przypadku Superauto.pl – największego w Polsce internetowego salonu motoryzacyjnego – wynajem długoterminowy odbywa się całkowicie zdalnie bez konieczności wpłaty własnej.


Wynajem długoterminowy to także chętnie podejmowana forma finansowania samochodu dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność. Wiele firm leasingowych wymaga od przedsiębiorców informacji na temat stabilności finansowej, a ich oferty kierowane są wyłącznie do tych firm, które funkcjonują na rynku minimum 6, a czasami 12 miesięcy. W przypadku wynajmu długoterminowego nie jest to wymagane. Dlatego jeśli dopiero otwierasz własną firmę, a samochód jest podstawą realizacji oferowanych przez Ciebie usług, wynajem długoterminowy dla nowych firm może okazać się najlepszym rozwiązaniem.


Zaletą wynajmu długoterminowego jest także dostępność pojazdów w szerokiej palety oferty dealerów motoryzacyjnych. Bez względu na to kim jesteś, i jaki jest Twój miesięczny dochód, wybierając auto na abonament masz możliwość użytkowania samochodu klasy premium, z pełnym pakietem korzyści od Superauto.pl w cenie równej kwocie miesięcznej raty kredytu samochodowego niższego segmentu.


Zalety najmu długoterminowego w Superauto.pl


Kolejną z zalet, za którą klienci cenią Superauto.pl jest przejrzystość oferty. Ceny podane na stronie stanowią kwotę ostateczną, jaką zainteresowany Klient poniesie po podpisaniu umowy. Cena jest regulowana w zależności od okresu najmu czy wysokości preferowanej raty miesięcznej. Przykładowo, wybierając nowy model BMW X1, rocznik 2020, możemy zapłacić za niego 1400zł miesięcznie, przy zawarciu umowy na 36 miesięcy i przy rocznym deklarowanym przebiegu 10000km. 


Najem długoterminowy – na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?


Podczas przeglądania ofert różnych firm oferujących wynajem długoterminowy, należy szczególna uwagę zwrócić przede wszystkim na to, co obejmuje sugerowana cena wynajmu. Często zdarza się, że cena zawarta w ofercie to jedynie podstawa, do której doliczane są dodatkowe opłaty związane z wykupem ubezpieczenia podstawowego oraz osobno poszerzony pakiet Assistance. W efekcie może okazać się, że cena najmu, która szczerze nas zainteresowała w efekcie nie jest zbyt atrakcyjna, a na tle konkurencji znacznie przekracza początkowe deklaracje firmy leasingowej czy pośrednika.


Najem długoterminowy Superauto.pl to łatwa procedura wyboru wymarzonego samochodu, na warunkach, które sam ustalasz przed podpisaniem umowy. Ruchome suwaki pozwalają na dowolne modyfikowanie kwoty miesięcznej raty, dzięki czemu jako klient masz pełny wpływ na warunki zawarcia umowy najmu nowego samochodu. Ponadto, bez względu na wybór marki czy modelu samochodu, jak i określenie długości trwania umowy przy założeniu maksymalnego przebiegu, w cenę najmu zawsze wliczone jest pełne ubezpieczenie samochodu, a także serwis w autoryzowanym salonie dealerskim bez żadnych dodatkowych kosztów ponoszonych przez najemcę samochodu. Gratisowo każdy klient otrzymuje zapasowy zestaw opon sezonowych, jak karty paliwowe, które pozwolą Ci na lepszą kontrolę wydatków poniesionych podczas użytkowania pojazdu.


Wady najmu długoterminowego


Oczywiście, najem długoterminowy samochodu posiada swoje wady, jednak wszystko zależy od tego czego oczekujemy nabywając nowy samochód z salonu. Osoby, które poszukują alternatywy dla kredytu samochodowego, są osobami prywatnymi, które szukają samochodu dla rodzinny, który będzie użytkowany w celach prywatnych za wadę uznają brak posiadania własności użytkowanego pojazdu.Po zakończeniu umowy najmu, samochód wraca do właściciela samochodu – banku, przedsiębiorstwa lub dealera, który udzielił samochód w dzierżawie. Z drugiej strony, brak obowiązku wykupu samochodu, jaki ciąży na osobach zawierających umowę leasingową może okazać się argumentem przemawiającym za taką formą finansowania samochodu.


W przypadku firm, które planują rozwój floty i poza samochodami osobowymi szukają samochodów dostawczych najem długoterminowy może być atrakcyjny, jednak warto pamiętać, że wiele umów najmu określa nie tylko warunki użytkowania samochodu, ale także sposób użytkowania wraz z warunkami technicznymi, o które należy zadbać w trakcie umowy. W zależności od modelu samochodu, może zostać narzucony obowiązek zwrotu pojazdu w stanie technicznie nieuszkodzonym. Jeśli realizujemy usługi związane z pracami ciężkimi i wiemy, że pojazd będzie mocno eksploatowany warto rozważyć inne formy finansowania pojazdu, aby pod koniec umowy nie narazić się na dodatkowe koszty wynikające z uszkodzenia samochodu.


Wynajem samochodu, zarówno długoterminowy, jak i średnioterminowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wybierają się w delegację i na miejscu potrzebują niezawodnego samochodu do wykonywania obowiązków służbowych, to także ciekawy sposób na użytkowanie zawsze nowego samochodu bez dodatkowych opłat dla osób, które uwielbiają motoryzację i często zmieniają samochodu na nowe.

Redakcja vanfleet.pl