Jakie żarówki najlepsze do domu? Podpowiadamy, co kupić!

W sklepach można znaleźć obecnie różnego rodzaju żarówki. Czym warto kierować się przy zakupie odpowiedniego oświetlenia do domu? Zapraszamy do sprawdzenia!

Dzisiaj do wyboru mamy szeroką gamę różnych rodzajów żarówek. Czasy, gdy do dyspozycji były tylko jedne z nich, a mianowicie żarówki żarowe, już minęły. Co teraz warto wybrać? Jakie żarówki najlepsze będą do domu czy mieszkania? Zobacz teraz!

Rodzaje żarówek – co wybrać?

Żarówki jako elementy przeznaczone do emitowania światła, można podzielić na kilka różnych kategorii w zależności od tego, z jakiego rodzaju konstrukcją mamy do czynienia.

Główne rodzaje żarówek:
• żarówki żarowe – wyposażone w żarnik, dające ciepłe światło, szybko się przepalają, pobierające dużo energii, dlatego obecnie stosowane są one coraz rzadziej,
• żarówki halogenowe – stosowane najczęściej w punktach świetlnych, lampkach biurkowych, dają jasne światło, ale szybko się nagrzewają,
• świetlówki kompaktowe – lampy fluorescencyjne, które posiadają kształt U albo spirali, mają długi czas pracy, ale mają także swoje wady – wydzielają promieniowanie UV, po zbiciu uwalniają opary rtęci, mogą migotać, nie ma wyboru barwy światła,
• żarówki LED – rodzaj lamp wyposażonych w diody LED, obecnie najpopularniejsze żarówki energooszczędne, wytrzymałe, a także dostępne w różnych barwach światła – białego oraz kolorowego (RGB).

Jak widać, na sklepowych półkach czeka na nas wiele różnych rodzajów żarówek, które dostępne są z różnymi gwintami – można dopasować je do wielu typów lamp, na przykład do lampy sufitowej w salonie, lampki biurkowej czy też do oczek świetlnych.

Jakie żarówki kupić do domu?

Zatem, na podstawie powyższego wyliczenia, jakie żarówki najlepsze będą do domu? Konsumenci zwracają obecnie uwagę głównie na energooszczędność i trwałość oświetlenia, a także na jego funkcjonalność. Te wymagania najlepiej spełniają żarówki LED.

Żarówki LED mogą być zastosowane w każdej lampie – bez konieczności stosowania dodatkowych zasilaczy czy innych elementów. Wystarczy tylko umieścić je w lampie i od razu zacząć z nich korzystać. Żarówki tego rodzaju mogą pracować nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin – ich żywotność nie jest przy tym zaburzona przez dużą częstość włączeń i wyłączeń. Żarówki ledowe od razu dają pełną moc światła – nie wymagają rozgrzania się jak świetlówki.

Lampy LED dostępne są także w wielu innych wariantach do wyboru, na przykład jako taśmy LED, oczka LED czy też jako gotowe lampy ledowe o fantazyjnych kształtach.

Dzisiaj oświetlenie ledowe jest także coraz tańsze. To zakup na każdą kieszeń!

Redakcja vanfleet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.