Naprawa felg – używane felgi jak nowe!

Felgi samochodowe mają na celu utrzymywanie ogumienia. W trakcie użytkowania pojazdu narażone są na różne usterki. Wtedy można zdecydować się na naprawę felg. Na czym polega tego typu procedura?

Jeśli dochodzi do uszkodzenia felg samochodowych, wówczas wcale nie trzeba decydować się na zakupienie nowego kompletu. W większości przypadków możliwa jest także skuteczna naprawa felg, aby znów wyglądały one atrakcyjnie i mogły pełnić swoją funkcję.

Kiedy konieczna może być naprawa felg? Na czym polega tego typu procedura? Gdzie można naprawić felgi? Sprawdź!

Naprawa felg – kiedy warto się na nią zdecydować?

Felgi samochodowe wykonane zarówno z aluminium, jak również ze stali mogą być podatne na różne uszkodzenia, na przykład podczas kolizji samochodowych, parkowania czy też przy zetknięciu się z krawężnikiem.

Tego typu zdarzenia najczęściej skutkują w pojawieniu się skrzywienia felgi, co następnie może powodować problemy ze zbieżnością – samochód nie utrzymuje prawidłowego toru jazdy.

Problemem może być także rdza pojawiająca się na felgach stalowych. Najczęściej jest to wynik ich uszkodzenia mechanicznego – mocnego zadrapania, gdy dochodzi do przerwania ciągłości powłoki antykorozyjnej. Wtedy także można zatrzymać rozwój rdzy przez naprawę felgi stalowej.

Jak przebiega naprawa felg?

W zależności od tego, z jakiego rodzaju usterkami mamy do czynienia, naprawa felg także może przebiegać na różne sposoby. Inne rodzaje prac stosuje się też przy felgach stalowych oraz felgach aluminiowych.

Przebieg procesu naprawy felg samochodowych:
• prostowanie felgi, aby nadać jej odpowiedni kształt – stosuje się specjalne urządzenia,
• piaskowanie obręczy – prowadzone także wtedy, gdy jest ona zardzewiała,
• uzupełnienie ewentualnych rys i innych ubytków w feldze szpachlą i wygładzenie nawierzchni,
• zabezpieczenie felgi powłoką antykorozyjną – dotyczy felg stalowych,
• malowanie i lakierowanie felg – można nadać im także inny kolor niż dotychczas.

Uwaga! Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze naprawa felg jest możliwa. W przypadku poważnych uszkodzeń, warsztat nie wykona procedury. Wtedy jedynym rozwiązaniem będzie zakupienie nowych felg.

Naprawa felg – gdzie można ją wykonać?

Obecnie naprawa felg jest możliwa w wielu różnych zakładach, które znajdują się w dużych i mniejszych miejscowościach. Warto zdecydować się na pomoc specjalistów w tym zakresie – warsztatów posiadających odpowiednie zaplecze, duże doświadczenie, a także pozytywne opinie od swoich klientów.

Adresy warsztatów, w których możliwa jest naprawa felg, znajdziemy on-line.

Redakcja vanfleet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.